FORSIDE/KONTAKT

PROFIL

BÆNKEN

GRAFER

HVORDAN?

POWERDAGE

TILBUD

LINKS

ECU FLASHING










Tak til alle, som har været med til at holde testbænken i gang ved åbent hus arrangementerne.

.
Her kan i se, hvor mange baghjulsheste, jeres egen og andres motorcykler kunne præstere.





VIGTIGT.

Den opgivne baghjulseffekt er SAE-J1349 korrigerede heste, og alle målinger er foretaget i højeste gear, da mange vil have en indikation på hvor stærkt man kører.

Nogle rullefelter bruger andre hk opgivelser f. eks SAE STP der vil vise 4% højere effekt ,fordi J1349 refererer til en luftfugtighed på 0, temperatur 25 grader c og atmosfærisk tryk 99kPa ... STP: hhv. 0-15,5 og 103,3.

Da rullefeltet er tilsluttet vejrstation vil hk visningen altid være ens da der korrigeres for de 3 faktorer.





ÅBENT HUS 1-2 SEPTEMBER 2018

Navn ...............................MC..................................................Baghjulsheste

Jens...............................Suzuki gsx 600f (884).............................96,26
Johnny............................Yamaha xv 1700....................................65,71
Jonas..............................Bmw k 1300..........................................157,36
Reneo............................Yamaha mt-09........................................105,09
Morten............................Suzuki gsxr 1100...................................128,77
Claus.............................Yamaha mt-09........................................105,63
Jannik............................Suzuki gsxs 750......................................98,15
Phillip.............................Yamaha mt-09........................................107,82
Claus.............................bmw nine t racer.....................................104,37
brian..............................Suzuki gsx 750f.......................................85,76
Martin............................Yamaha r1..............................................150,23
Croma............................bmw k 1600...........................................145,87
Johnny...........................Kawasaki vn 1500...................................67,06
Jimmi.............................Honda cb 500.........................................45,71
Jan................................Yamaha xv 1900.....................................89,64
Jean...............................Harley 883.............................................46,49
Mikkel.............................Kawasaki z 750.....................................96,89
Tommy............................bmw s 1000r.........................................155,80
Henning..........................Harley fld sw.back..................................79,85
Jakob..............................Suzuki gsxr 1000k7..............................163,63
Martin..............................Suzuki gsxs 1000.................................149,06
Kim..................................Suzuki gsxs 1000f................................142,44
Kim..................................Kawa vulcan s 650...............................55,98
Bo....................................Suzuki hayabusa gen2........................185,21
Donia..............................Kawasaki ninja 250................................26,55
Frantz.............................Suzuki gsxr 1000k6...............................164,54
Jesper.............................KTM 1290r............................................175,88








Påsken 2016.

Navn....................................MC............................................Baghjulsheste.
.
Frans.........................Suzuki dl 650............................................64,00
Kennie.......................Yamaha R1 2009.....................................163,01
Theis.........................Suzuki gsf 650.........................................74,94
Peter..........................Suzuki sv 1000.......................................108,95
Smily..........................Suzuki sv 1000.......................................104,88
Carsten......................Hyosung 650...........................................56,60
Tom............................Kawasaki zx10r......................................177,43
Martin.........................Honda cbr 900rr......................................110,41
Michael......................Suzuki tl 1000r.........................................119,01
Benjamin...................Suzuki tl 1000r..........................................101,27
Mikkel........................buel xb 12r................................................89,52
Katja.........................yamaha r6................................................108,94
Johnny......................kawasaki zx10r........................................166,06
Rene h......................suzuki rf 900............................................120,83
Lasse........................suzuki sv 650...........................................67,51
Martin........................suzuki gsr 600..........................................93,59
Chris.........................suzuki sv 650............................................62,83
John E.......................Triumph bonneville....................................65,78
Per.............................Kawasaki zx10r......................................185,11
Esben........................Suzuki gsxr 600k7..................................102,38
Martin........................Kawa er6 droslet.....................................50,78
Richardt....................Suzuki gsxr750.......................................123,98
Frederik.....................Suzuki gsxr 750......................................120,10
Tommy.......................Kawasaki zx9r........................................112,67
Michael......................kawasaki zx 10r.....................................159,72
Jesper.......................yamaha fz6..............................................87,38
Søren........................Honda cbr 1000rr....................................144,08

Nicolaj.......................kawasaki zx12r.......................................159,41
Allan.........................Hayabusa gen2........................................172,82








Tak til alle der ville lege med.








10.OKTOBER 2015

Navn............................ MC.................................................Baghjulsheste
.
Jesper.........................Suzuki gsxr600......................................80,20
Niclas...........................Kawasaki zxr 400.................................57,84
Vagn............................Kawasaki zzr 1100...............................127,34
Brian............................Yamaha fj 1200.....................................112,87
Mogens........................Honda vtr 1000.....................................105,07
Chris............................Honda blackbird....................................137,53
Croma..........................Kawasaki gtr 1400...............................145,00
Henrik..........................Honda vfr 1200.....................................162,20
Rene............................Hyosung 650..........................................65,65
Niels Erik......................Honda st 1300.......................................115,82
John............................BMW k 1200s.........................................149,31


Påsken 2015

NAVN....................................MC.......................................BAGHJULSHESTE
.
Skipper...........................Suzuki gsf 1250.......................................116,10
Alex...............................Suzuki sv 1000.........................................103,49
Søren............................ Aprillia rsv mille r......................................109,73
Brian..............................Suzuki gsxr 750w.....................................99,29
Tai..................................Yamaha r1................................................152,12
Nicki...............................Yamaha r1................................................158,38
Martin.............................Honda cbr 1000rr.....................................155,35
Frederik..........................Yamaha fzr 1000.....................................121,47
Smily...............................Suzuki sv 1000........................................110,03
Tomgang.........................Kawasaki zx10r......................................177,79
Mikkel..............................Honda cbr 900rr......................................119,96
Thomas...........................Kawasaki zx10r......................................176,09
Michael...........................Suzuki gsx 650f........................................78,81
Gokke.............................Suzuki m1800...........................................109,34
Jonas..............................Yamaha r1...............................................147,96
Søren..............................Kawasaki zx10r......................................160,11
Michael............................Suzuki vs1400.........................................53,74
Rene...............................Honda vt 1100..........................................36,64
Peter................................Kawasaki zx 12r....................................155,99
Palle(andeby)..................Honda X-11.............................................128,77
Ronni...............................Bmw s1000rr..........................................181,12
Flan.................................Suzuki gsx 1400.....................................110,31
Bjarne.............................Husqarna tr 650.......................................48,55
Allan L............................Kawasaki z1000s...................................130,62
Tommy.............................Kawasaki z900.......................................77,16
Benny.............................Kawasaki zzr1400.................................173,89
Anders...........................Honda cbx1000.......................................94,12
Rene...............................Suzuki gsxr 1000...................................156,75
Michael...........................Suzuki m1800.........................................110,78
Rudi................................Buell 1125...............................................138,07
Lasse.............................Suzuki sv650...........................................67,80
Steffen...........................Suzuki sv 1000......................................108,30
Danni..............................Buell xb9r................................................75,82
Peter...............................Honda cbr 400rr......................................55,97
Clavs..............................Honda cbr 600f.......................................91,60


Fra åbent hus 11. og 12. Oktober 2014

NAVN...................................MC...........................................BAGHJULSHESTE

Brian...............................Yamaha fj 1200....................................114,22
Willy................................Suzuki M 1800.....................................103,47
Per N..............................Suzuki gsf 650.......................................72,46
Ove.................................BMW k1600..........................................143,49
Erik.................................Suzuki m 1800......................................115,05
Tommy...........................Kawasaki Z 900......................................65,60
Tom................................Kawasaki zx-10 r...................................176,20
Olav...............................Yamaha MT 07........................................70,84
Nicolas...........................Ducati Hyper motard 1100......................83,56
Clavs..............................Ducati Monster 796.................................73,95
Henrik............................Suzuki gsx 1250f....................................119,47
Lars...............................Yamaha R-1...........................................132,32
Bo..................................Honda Blackbird 1100............................139,14
Willy...............................Harley Sport Glide fxrt.............................60,74
Mikki...............................Suzuki M 1800.......................................107,76
Clavs..............................Honda vfr 800........................................100,56
Michael..........................Yamaha srx 600......................................43,39
Dennis...........................Suzuki gsf 1200......................................109,97
Ronni.............................Suzuki gsxr 1000....................................166,40
Benny.............................Kawasaki zzr 1400.................................152,94
Niels...............................Yamaha r-6.............................................103,55
.


EFFEKT RESULTATER FRA PÅSKEN 2014

.
Marck.........................Kawasaki ZZR 1400......................................164,47hk
Søren.........................Yamaha r-6....................................................108,69hk
Jonas..........................Yamaha r-6...................................................111,40hk
Christian.....................Suzuki GSXR 600k7.......................................105,69hk
Martin.........................Suzuki GSXR 750k7.......................................128,42hk
Thomas.....................Suzuki GSXR 750-98......................................114,83hk
Karsten B...................Moto Guzzi lemans 850..................................54,78hk
Anders......................Buel 1125.......................................................137,74hk
Allan L.......................Kawasaki ZZr 1400.......................................182,50hk
Nicolej.......................Suzuki Hayabusa gen1..................................165,44hk
Søren.........................Suzuki SV 650................................................74,1hk
Villy...........................BMW F800GT..................................................84,94hk
Anders.....................Suzuki SFV 650...............................................74,11hk
Erik............................Honda SevenFifty.........................................62,66hk
Niels..........................Kawasaki zx10-R..........................................157,01hk
Dennis.......................Suzuki SV 650...............................................67,20hk
Kenneth.....................Suzuki M1800...............................................109,87hk
Jan.............................Suzuki SV 650..............................................69,88hk
Kim.............................Honda CBR 600f3........................................90,31hk
Christian....................Honda CBR 600f3.........................................90,73hk
Brian..........................Kawasaki ZX12R........................................169,88hk
Preben......................Suzuki GSX 759esd......................................66,12hk
Dennis.......................Yamaha YZF 1000......................................123,93hk
Peter.........................Kawasaki ZX6R............................................97,85hk
Victor........................Yamaha R6...................................................108,36hk
Martin........................Suzuki GS 500..............................................40,42hk
Lasse........................Suzuki SV 650..............................................68,75hk














FRA ÅBENT HUS POWERDAGE D. 10.+11. AUGUST 2013

.
Bent (frøen)...................GSXR 750/1100.................................145,80hk
Mogens G......................BMW K 1200RS................................118,09hk
Søren.............................GSXR 1100........................................ 126,65hk
Klaus..............................GSXR 1000.........................................166,96hk
Ingemann.......................Hayabusa gen 2..................................178,91hk
Farid Phillipe El...............GSXR 750k8.....................................129,67hk
Claus..............................Honda SP-1.........................................123,91hk
Morten............................GSXR 600k4.......................................103,71hk
Jan..................................Yamaha FZ-1.......................................130,07hk
Morten............................Honda CBR 1000f...............................112,53hk
Thomas..........................Ducati 748s............................................81,31hk
Jonas.............................Yamaha r6............................................109,64hk
Søren.............................Kawa Z 750...........................................99,88hk
Kristoffer........................GSXR 1000k2......................................145,31hk
Christian........................Kawa zx6R 636.....................................116.00hk
Søren............................Kawa Z 900.............................................80,99hk
Nicolai............................Suzuki GSX 600f...................................70,23hk
Croma............................Kawa ZZR 1400...................................168,97hk
Rene..............................Suzuki GSX 600f....................................69,06hk


18. OG 19. AUGUST 2012

NAVN...................................MC.......................................BAGHJULSHESTE
.
Bjørn............................Suzuki gsxr 750w............................109,68hk
Allan L.........................Kawasaki zzr 1400..........................186,43hk
Franz..........................Kawasaki zx-10r...............................177,41hk
Nick............................Honda cbr 400rr..................................56,45hk
Tonny.........................Honda vfr750.......................................92,21hk
Knud..........................Yamaha xvs 1100................................56,45hk
Dan............................Suzuki hayabusa...............................152,84hk
Skipper......................Suzuki gsf 1250.................................118,10hk
Dan............................Kawasaki zx 12R...............................189,25hk
Villy............................Suzuki GSX 650f.................................75,42hk
Dennis.......................Kawasaki xvs 950...............................51,19hk
Arne H.......................NSU max 250(1956)..............................9,78hk
Lars N........................Suzuki hayabusa................................152,29hk
Benny.........................Suzuki hayabusa................................152,75hk
Poul K.........................Suzuki gsf 1250.................................110,03hk


PÅSKEN 2012

NAVN................................MC...........................................BAGHJULSHESTE

Fantz...............................Kawasaki zxr 750..................................104,57hk
Mehmet...........................Suzuki gsxr 600 k6................................108,89hk
Dennis............................Yamaha xvs 950.......................................52,17hk
Christian.........................Triumph speed triple 955......................100,02hk
Victor.............................Yamaha fz6 s.............................................87,12hk
Niels...............................Suzuki hayabusa gen1...........................154.82hk
Brian juul........................suzuki gsx 600f.........................................64,29hk
Allan...............................Suzuki hayabusa gen1............................146,50hk
Stig.................................Honda cbr 600f4........................................98,55hk
Peter K...........................Honda vfr 750............................................89,57hk
Kenneth..........................Honda cbr 900 (1100)............................142,21hk


Effektresultater fra hayabusadagen 2011





Generation 1


NAVN................................................................................BAGHJULSHESTE

Frank................................................................................................158,67
Dennis..............................................................................................154,74
Karsten L.........................................................................................153,69
Bo....................................................................................................153,03
Lise(blixt).........................................................................................151,54
Rene P.............................................................................................150,98
Steen meyer....................................................................................150,62
Claus S............................................................................................148,49
Peter H............................................................................................146,55
Peter B............................................................................................146,10


Generation 2


NAVN................................................................................BAGHJULSHESTE

Per F................................................................................................188,35
Brian M............................................................................................183,41
Fin Lykke.........................................................................................182,13
Jørn.................................................................................................179,35
Mogens B........................................................................................178,78
Polle................................................................................................178,05
Rene R............................................................................................176,89
Karsten A.......................................................................................173,76


Værsgo 701 hk


13. og 14. August 2011


NAVN................................MC........................................BAGHJULSHESTE
.
Klaus Ritter..................Suzuki hayabusa.......................................152,10
Benny Pedersen..........Honda valkyrie 1500..................................91,93
Sussi J Pedersen........Yamaha XVS 1100....................................53,97
Allan Løfquist..............Suzuki hayabusa.......................................149,19
Anders Larsen.............Buell 1125.................................................130,84
Mikael Jørgensen..........MV Agusta Brut. 910R...........................135,50
Bent Kilbæk..................Yamaha YZF 1000...................................127,20
Jakob Nielsen................Aprillia RSV Factory...............................125,60
Peter Nielsen................Yamaha XJR 1300...................................107,52
Peter Ambæk................Suzuki gsxr 600 srad................................91,90
Jacob Petersen.............Yamaha MT 01-stg. 3...............................97,98


Påsken 2011


NAVN..................................MC....................................BAGHJULSEFFEKT
.
Karsten B...................Moto Guzzi le mans 850..............................54,50HK
Michael J...................Yamaha Drag star 1100...............................58,13HK
Brian K.....................Suzuki GSXR 1000 K2................................148,64HK
Allan L......................Suzuki GSXR 1000 K6.................................160,62HK
Peter B J....................Suzuki SV 650..............................................71,84 HK
Holger J......................Suzuki VS 1400............................................65,53HK
Ivan H.........................Suzuki TL 1000R.........................................122,87HK
Steen.........................Suzuki Hayabysa.........................................147,58HK
Kasper P....................Suzuki SV 650..............................................63,44HK
Per V.........................Honda CBR 900RR......................................119,90HK
Glenn.K.....................Yamaha FZR 1000 exup.............................128,63HK
Jacob........................Suzuki GSXR 600k7....................................106,74HK
Martin N.....................Suzuki SV 1000N K4..................................103,63HK
Carsten B..................Yamaha R1 `04...........................................148,89HK
Søren F......................Suzuki SV 1000N K4..................................103,91HK
Rune D.......................Suzuki GSX 600F.........................................68,53HK
Nicolai........................Kawazaki ZX 6 R..........................................95,63HK
Lars N........................Honda CBR 1000F......................................116,22HK
David L......................Suzuki GSXR 1000K8.................................159,50HK
Kim A.........................Yamaha FZ6 SA `07.....................................87,31HK
John M.......................Suzuki M 1800.............................................116,57HK
Jan.............................Suzuki GSXR 1000K6.................................161,58HK
Jeppe G A..................Suzuki GSF 1250N Bandit...........................94,28HK
Torben W N................Suzuki M 1500..............................................56,09HK
Casper L....................Honda CBR 1000 F(motorproblem).............51,72HK


Effektresultater fra 17/4+18/4


NAVN......................................MC..............................BAGHJULSEFFEKT
.
Lars.....................................Kawa zxr 750....................................88,91hk
Jørgen.................................honda vfr 750...................................95,56hk
Kim......................................kawa zzr1400.................................163,91hk
Rene....................................suzuki gsxr750`93...........................97,87hk
Henning................................bmw k1200s.................................145,32hk
Allan.....................................Honda blackbird............................142,74hk
Brian....................................Honda blackbird............................144,18hk
Henry...................................Honda blackbird............................139,71hk
Jesper.................................suzuki gsxr750 k7..........................123,93hk
Thomas...............................kawa z 750.......................................94,78hk
Andre`................................Moto Guzzi 1100 i sport...................78,39hk
.


søndag d. 22/8-2010


NAVN.............................................MC...........................BAGHJULSEFFEKT
.
Peter B.................................suzuki sv650k9...............................68,03hk
Peter K.................................honda vfr 750..................................85,70hk
Lars N..................................kawa zxr 750...................................91,42hk
Kim P....................................cagiva navigator...........................106,36hk
Bo V.....................................suzuki gsxr 750-95...........................99,81hk
Kenneth P.............................honda cbr 600f2.............................83,40hk
Peter Skov............................honda varadero 1000....................84,03hk
Ronni G.................................honda blackbird............................141,84hk


Effektresultater fra lørdag d. 21/8-2010


Navn.........................................MC..............................................Baghjulseffekt

Rasmus R..............................Suzukisv650.....................................70,49HK
Stefan.....................................Yamaha R-6.....................................95,04HK
Kim Hansen............................Honda vfr 800..................................93,92HK
Bjarne.....................................Honda Blackbird..............................136,22HK


Påsken 2010


Navn...................................MC.............................................Baghjulseffekt

.
1)Claus .............................Suzuki gsf 1250..................................102,53HK
2)Kenneth.........................Suzukigsxr750x...................................119,43HK
3)Clavs..............................Suzukigsx750F.....................................82,76HK
4)Jan j................................Yamaha R6...........................................93,93HK
5)Lars B............................Suzuki M1800.....................................102,01HK
6)Wandy............................Suzuki GSF1200................................108,59HK
7)Peter...............................Kawasaki ZRX 1200.........................113,43HK
8)Bo...................................Suzuki M1800.....................................114,83HK
9)Horn.................................Yamaha V MAX.................................109,41HK
10)Lars J.............................Ducati S4-R.......................................105,99HK
11)Michael...........................Honda VTR1000..............................100,79HK
12)Kenneth.........................Honda CBR1000RR.........................142,49HK
13)Niels...............................Honda CBR1000RR `08..................159,05HK
14)Poul................................Kawasaki zx10-R..............................159,74HK
15)Michael..........................Suzuki SV1000s................................106,15HK
16)Bike Center.....................Suzuki B King..................................163,39HK
17)Allan...............................Suzuki GSXR750/1000....................143,96HK
18)Henrik M..........................Yamaha R-1.....................................131,14HK